PPC reklama

Kdy je lepší PPC reklama, než SEO?

V některých případech je diskutabilní, zda je výhodnější SEO nebo PPC reklama.

Výhody PPC reklamy

PPC reklama vám přinese okamžitou návštěvnost a tedy okamžité výsledky. To je bezesporu nejcennější devizou PPC reklamy. V některých zvláště konkurenčních oborech může být po dlouhé měsíce tím jediným způsobem, jak na vaše stránky dostat nějaké návštěvníky. A pokud možno potenciální zákazníky.

Výhodnost PPC reklamy pro SEO

Ačkoliv si to většina majitelů webových stránek a možná ani někteří SEO kouzelníci neuvědomují, PPC reklama může zlepšit také úspěchy v SEO. Ptáte se jak? Jednoduše. Pokud máte zaplacenou reklamu třeba na Seznamu, zvýší se vám hodnocení i v katalogu Firmy.cz a posunete se na významnější a lépe hodnocenou stránku tohoto katalogu, což jsou další body pro vás. A v neposlední řadě o vás zvýšený počet návštěvníků vašich stránek tlachá na jiných webech a ten se díky všem těm faktorům šplhá ve výsledcích nahoru. Přímý vliv na SEO by PPC odkaz z vysoce hodnocené stránky vyhledávače mít neměl, neboť za bariérou javascriptu je ještě přesměrováván. I když se tedy v klikací reklamě zobrazí www.vašedoména.cz, která funguje jako odkaz, mělo by se jednat jen o jakýsi klam. Někteří SEO specialisté, zvláště ti spravující PPC kampaně, však tvrdí opak. Tedy to, že PPC reklamy vám umístění ve výsledcích vyhledávání zvednou i přímo, tedy že hodnota odkazu se i zde předává.

Klíčová slova z PPC reklamy pro SEO

V PPC reklamní kampani získáte jako další devizu klíčová slova, která návštěvníci použili pro nalezení vašeho webu. Ty pak můžete zakomponovat do tvorby klíčových slov ve svém SEO plánu.

Co PPC reklama a nízký rozpočet?

Pokud máte opravdu nízký rozpočet a nikam nespěcháte, přidejte ke svým koníčkům SEO optimalizaci pro vyhledávače. Pokud vytrváte a pro své stránky pravidelně něco uděláte, výsledek se postupně dostaví a výhodou bude, že to bude výsledek dlouhodobý. Zvlášť pokud i po dosažení kýžených pozic ve svém úsilí vytrváte.
Svatební oznámení vzory a pozvánky ke svatebnímu stolu v širokém výběru . Svatební texty, motta a citáty na svatební oznámení.
Focení dětí a těhotných žen Výroba pohlednic Oboustranně barevné pohlednice a firemní kalendáříky včetně fotografování.
Snubní prsteny v jednoduchém a přehledném e-shopu ušetří nejen část předsvatebního shonu, ale i vaši peněženku.

www.umisteni-na-seznamu.cz

SEO

Hlavní menuSEO
SEO optimalizace
Vyhledávače na internetu
Pozice ve vyhledávačích
Webdesign SEO
Seo analýza
Seo lišta
Seo servis
PPC reklama
Zpětné odkazy
Budování zpětných odkazů
Výměna odkazů

Příklady
1) Optimalizace webu
2) Seo optimalizace webu
3) Optimalizace pro vyhledávače
4) Optimalizace stránek

Odkazy na
World Wide Web

TOPlist